Antalya’da  Kısa Film Günleri

İlk olarak 2009 yılında gerçekleşen ve Antalyalı sinemaseverler tarafından yoğun ilgi gören Antalya Limon Kısa Film Günleri bu yıl 25-27 Mart 2011 tarihleri arasında düzenleniyor.


Antalya Müzesi Salonu’nda yapılacak olan etkinlikte Türkiye’den  Arjantin’e  Makedonya’dan Hindistan’a bir çok Avrupa ülkelerinden kısa film çalışmaları yer alıyor. Program, animasyon, deneysel, kurgu ve belgesel türündeki filmlerden oluşuyor. 25 Mart 2011 Cuma günü saat 17:00’de başlayacak olan film gösterimlerini sinemaseverler Cumartesi ve Pazar 15:00-18:00 saatleri arasında ücretsiz olarak izleyebilecekler.


İmren Çalışkan Tüzün, Françoise Pierrot Atay, Ahmet Tüzün’den oluşan Düzenleme Kurulu  yaptığı açıklamada,  gösterilecek filmler arasında Ermeni yönetmen Serge Avedikian’ın 2010 yılında Cannes Film Festivali Kısa Metraj Altın Palmiye Ödül’ünü alan  “Hayırsızada”, Belçikalı yönetmen Kristof Hoornaert’in “KAIN” ,  Candaş Şişman’ın “Haydarpaşa”, Tolga Arı’nın “Hezarfen”,  Ahmet Ilgaz’ın “Sütlü Çikolata” gibi önemli  yapıtları izlenebileceğini  vurguladı.

Ayrıca, program içerisinde, Antalyalı yönetmen Ethem Özgüven’in deneysel filmlerinden oluşan
 “ Ethem Özgüven’e Saygı”  bölümü de yer alıyor.