Kısa Film Günleri Başlıyor


25-27 Mart 2011 tarihleri arasında Antalya Müzesi Salonu’nda gerçekleşecek 2. Antalya Limon Kısa Film Günleri’nde  9 ülkeden 42 Kısa Film yer alıyor.


Yönetmenlerin, 2001 -2011 yılları arasındaki çalışmalarından oluşan gösterim programında  bireysel ve toplumsal konulara  değinen Animasyon, Deneysel, Kurgu ve Belgesel türlerinde filmler  gösterilecek. Programdaki filmlerden, Arjantinli yönetmen Santiago ‘Bou’ Grasso’nun  “El Empleo”adlı çalışması sistemin ezdiği bireyi anlatırken,  Haşmet Topaloğlu ve Belmin Söylemez’in  “Bugün İstanbul Ne Kadar Güzel”i Türkiye’de seçimler esnasında yaşanan görüntüleri,  Tolga Arı’nın “Hezarfen”ı ise  Türkiye’de uçmanın tarihini animasyon bir filmle yorumluyor. 


Ayrıca,  sinemaseverler  Serge Avedikian  gibi ödüllü yönetmenlerin yanı sıra genç sinemacıların da ilk filmlerini  izleme olanağı bulacaklar.

25 Mart 2011 Cuma günü saat 17:00’de başlayacak   etkinlikte  filmler saat 19:00’a kadar, Cumartesi ve Pazar  günleri ise  15:00-18:00 saatleri arasında ücretsiz olarak izlenebilecek.